הסרט מפלצת הכסף

המלצה על הסרט מפלצת הכסף נצפה בקולנוע בחודש מאי 2016

 הסרט בכיכובם של ג׳ורג קלוני וג׳וליה רוברטס מספר על תוכנית כלכלית בטלוויזיה בפריים טיים של ארה״ב.

מסופר על מנחה כריזמטי וצבעוני של התוכנית (ג׳ורג קלוני) ועל המפיקה של התוכנית ( ג׳וליה רוברטס). במהלך שידור התוכנית בזמן הפריים טיים, נכנס אחד שהפסיד את כספו כתוצאה מהשקעה כושלת בחברה שאותו מנחה (ג'ורג קלוני) המליץ עליה שהיא מנית זהב ומניה "בטוחה".

אותה חברה התעסקה בפיתוח אלגוריתמים מתוחכמים המצליחים לגרוף הון מפעילות בשוק ההון וייצרו תשואה לאורך זמן. בנקודת זמן מסויימת, ברגע שיא המניה התרסקה כי המנכ"ל של אותה חברה מסתבר שניתק את האלגוריתם מלפעול כפי שתוכנן, זא"מ במזיד ובמטרה לכסות על ניתוב הון של 800 מיליון דולר להשקעה באפריקה, שהיא בעצם מעילה שלו בכספי החברה וכיסוי הגירעון ע"י פירסום שיקרי שקרה גליץ / תקלה במערכות המחשב האלגוריתמיות.

אחרי מחקר שנעשה ע"י גורמי ביקורת לא היה גליץ ולא הייתה תקלה. מישהו חיבל \ ניתק בכוונה את האלגוריתם שאף פעם לא אמור לטעות וזאת ע"פ מפתחיו הגאוניים שהם ממקומות שונים בעולם. כמו כן גם ישנה בקרה על כשלים טכניים שלא היו ולא נבראו וזו הייתה בכלל מעילה / גניבה של הבעלים-מנכ"ל מאותה החברה לצרכיו הפרטיים.

אותו צעיר איבד את הונו כתוצאה מירידת הערך באותה ההשקעה כושלת במניה ע"פ המלצתו של מנחה התוכנית הכלכלית ולא היה מוכן לוותר על מציאת הצדק והחליט לעשות מעשה, לחשוף את הסיבה האמיתית להפסדים של הכספים שלו ושל הציבור שהשקיע במניה.

בסוף הסרט כולם מבינים שהגליץ / תקלה טכנית לא הייתה, אלא מגע ידיו של הבעלים שעצר את פעילות האלגוריתם. האלגוריתם המבטיח שלעולם לא נכשל בעבר וגם לא במועד המדובר. בצע כסף והחלטה אנושית שלו המנכ"ל/בעלים חיבל בעצם בפעילות התקינה של מערכות המחשב האלגוריתמיות המשוכללות והמתוחכמות של החברה. שפועלות בשוטף ללא רגש אנושי וללא גרידיות או אמוציות אנושיות.

מערכות המחשב תוכננו כך שיפעלו בצורה אוטומטית בלי סנטימנטים אנושיים רגשיים לפעילתם.

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>